shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00 
View Cart Check Out

Porady trenera

Porady trenera

12

 

Dlaczego piłka nożna ?

Piłka nożna to sport ogólnorozwojowy, a więc nakierowany na wszechstronny rozwój dziecka. Znakomity ze względu na łatwość uprawiania zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Trening piłkarski pobudza do pracy mięśnie całego ciała. Dla dzieci właśnie ta dyscyplina sportu jest idealna na początek wspaniałej życiowej przygody.

Jak trening piłkarski wpływa na  rozwój dziecka?

Sport jest jednym z kluczowych elementów życia społecznego. „We wczesnym dzieciństwie i młodości piłka nożna wywiera znaczny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny, społeczny i intelektualny. Promuje odpowiednie zachowania, kształtuje charakter, tożsamość oraz poprawia naszą ogólną kondycję” – wyjaśnia Viviane Reling, komisarz UE ds. edukacji i kultury.

W jaki sposób namówić dziecko, by zaczęło uprawiać sport?

Namawianie pod wpływem presji ?! NIC Z TYCH RZECZY.  Dziecku należy pokazać odpowiednie wzorce. Nie ma nic lepszego jak wspólna rodzinna zabawa ruchowa. Trzeba po prostu wziąć syna/córkę, piłkę i pójść do parku. Zabierając dziecko na pierwszy trening, zrób to z uśmiechem na twarzy. Dziecko może się stresować, dla niego jest to coś zupełnie nowego.

A 15 lat póżniej….

„Świetna akcja Polaków, lewym skrzydłem przedziera się Milik, podaję do Lewego, ten ogrywa Neymara , podaje do Jasińskiego i gooooooooool gooooooooooool !!! W ostatniej akcji meczu Polska strzela bramkę i pokonuję Brazylie w Finale Mistrzostw Świata 1:0 !!!  Bohaterem spotkania został Jasiński. Jest to chłopak pochądzący z Wągrowca, swoje pierwsze kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Calcio…”

Piękna bajka prawda?

Dzieci uwielbiają bajki, dlatego DROGI RODZICU pozwól napisać swojemu dziecku własny scenariusz. Daj mu taką szanse!

 

Facebook